مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید محسن
نام خانوادگی:شریفی
پست الکترونیک:m.s2500176@gmail.com
نخصص ها:فقه و اصول ، تاریخ و سیره ، امامت و مهدویت

زندگی نامه

بنابر گزارش های معتبر  و روایات موثق در صبحگاه نخستین روز از نوروز 1358 متولد شده‌ام اما چون مصادف با ایام پیروزی انقلاب بوده و دقت کافی در امور جاری و روزانه وجود نداشته تاریخ تولد چند ماه زودتر ثبت شده و لذا در سجل (شناسنامه) به سال 1357 مضبوط شده است.

در خانواده‌ای روستایی در کنار پدری آگاه و مذهبی و مادری مهربان و زحمت کش قد کشیده و دوران تحصیلات ابندایی و راهنمایی را در روستای خوگان سپری کردم. سپس با پیشنهاد و تشویق‌های مصرانه مرحوم پدر بزرگوارم وارد حوزه علیمه امام خمینی شهرستان خمین شدم و یکسال نیز در شهرستان شهرضا حوزه اقدمیه تحصیلات حوزوی را تا پایه 6 تکمیل کردم.

بعد از آن راهی حوزه علمیه قم شده و تا به حال مجذوب هوای عطر انگیز این شهر با وجود عمه سادات حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد جمکران و حال و هوای علمی این شهر مقدس گردیده‌ام و خاک پاک و آب شور این شهر مرا پایبند خود کرده است. 

در کنار تحصیلات حوزوی که به دروس خارج منتهی شده و ادامه دارد، از باب علاقه بسیار به تاریخ وارد تحصیلات دانشگاهی این رشته شده و پس از طی مدارج کارشناسی و کارشناسی ارشد تاریخ از دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم، اینک دانشجویی دکتری تاریخ اسلام دانشگاه شیراز هستم.